To jeż pigmejski, zwany też afrykańskim. Zaczyna coraz częściej być naszym pupilem w domu. Niestety, jeże także chorują. Nasza lecznica opiekuje się takimi stworzeniami także. Zapraszamy jeże do odwiedzania nas :).

Czy wiecie, że świnki morskie i króliki to 2 różne gatunki? Powszechnie na króliki mówi się, że to gryzoń, jak świnka, chomik. Jednak króle to gatunek zajęczaków, charakteryzujący się podwójną parą siekaczy górnych. Mimo silnego terytorializmu królików, w większości przypadków, można trzymać je razem ze świnkami morskimi.

Oj, pewnie każdy kociak wypiłby miseczkę mleczka :-). Ale niestety, w większości przypadków koty uczulone są na kazeinę (białko mleka). Nie znaczy to, że każdy kot nie toleruje mleka. Najczęstsze objawy nietolerancji to biegunka, łupież, uporczywe drapanie się i pojawienie się strupów w okolicach karku i głowy. U takich kociaków wystarczy 1 łyżka mleka, aby wszystkie te objawy pojawiły się. Możliwe jest, że kot taki będzie uczulony także na mięso wołowe.

Czy psa trzeba często kąpać?
To zależy od rasy. Psy z włosem, a nie sierścią (np.yorki) kąpie się mniej więcej co tydzień. Taki włos po prostu brudzi się, jak nasze włosy i nie ma takich właściwości samooczyszczania, co sierść. Psy o standardowej sierści kąpie się w zależności od potrzeby. Jeśli skóra jest zdrowa, to właściwie nie ma takiej potrzeby. Z drugiej strony, jak często można takiego psa kapać? No, nie za często. Przy każdym użyciu szamponów zostaje zmyta ze skóra naturalna flora bakteryjna, która chroni zwierzaka przed infekcjami i po kąpaniu potrzeba 3-4 dni, żeby znów wróciła do normy.